ZEYTİNYAĞLI MANTARLI ENGİNAR TARİFİ


sagliklisecimler Hep tatlı paylaşıyorum biraz da ana yemek ? ・・・
?ZEYTİNYAĞLI MANTARLI ENGİNAR?
?Enginara farklı bir lezzet katmak isterseniz mutlaka mantarı denemelisiniz. Mantarın kalorisi de oldukça az. 100 gramı sadece 15 kalori… Ayrıca lif ve protein içeriği bakımından yüksek değerlere sahip????
Malzemeler
?4 adet iri enginar
?1 adet orta boy soğan
?4 yemek kaşığı zeytinyağı arbaoliveoil ✨✨✨
?400 gram mantar
?1 adet domates
?2 adet sivribiber
?2 yemek kaşığı haşlanmış bezelye
?1 limonun suyu
?2 su bardağı sıcak su
?Karabiber, tuz
(1 su bardağı = 200 ml)
??????Düdüklüye 2 bardak sıcak su koyulduktan sonra içine 1 adet limonun suyu sıkılır. Daha sonra enginarlar konur ve yumuşayıncaya dek pişirilir. Bu süreç yaklaşık 10-15 dakika sürer. Ayrı bir tencerede küp küp doğranmış soğanlar zeytinyağında kavrulur. Sonrasında içine temizlenip durulanmış mantarlar eklenir ve suyunu bırakıncaya kadar pişirilir. Mantarlar suyunu bıraktıktan sonra küçük küçük doğranmış domates ve yeşil biberler de aynı harca eklenip 2-3 dakika daha pişirmeye devam edilir. Sonra tuz ve karabiber ilavesi yapılır ve ocağın altı kapatılır. Son aşamada ise haşlanan enginarlar bir kaba alınıp üzeri mantarlı harç ile doldurulur. İster soğuk ister sıcak olarak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
.
.
#sagliklisecimler / #healthychoices
#sağlık#sağlıklıyaşam#saglikliyasam#sagliklibeslenme#sagliklitarifler#yemektarifleri#diyetyemek#yemek#food#beslenme#dengelibeslenme#healthy#cleaneating#healthyfood#healthyeating#art#healthblog#saglikliyemek#sagliklitabaklar#enginar#mantarlıenginar#enginartarifi#zeytinyağlıenginar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir