YAZIN VAZGEÇİLMEZİ DONDURMA?


YAZIN VAZGEÇİLMEZİ DONDURMA?
Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyor ya da diyet yapıyorsanız diğer tatlılardan herhangi birini tüketmediğiniz takdirde haftada 2-3 kez 1-2 top dondurma yiyebilirsiniz. Ancak dondurma yerken bazı noktaları es geçmemelisiniz. ⚜️Örneğin; Dondurma yediğiniz günlerde diyet listenizden 1 porsiyon (1 su bardağı) sütü ve 1 porsiyon meyve hakkınızı (1 adet elma veya 10-12 adet kiraz veya 3-4 adet kayısı vb.) silmelisiniz.
❗️Ayrıca külahta değil kapta yemeniz ve sos ilavesi yapmamanız da daha az kalori almanızı sağlayacaktır.
❗️Diyet dondurmada 100 gramı üzerinde yaklaşık olarak 90-120 kalori arası bir enerji yer alıyorken, normal dondurmaların kalorisi ise 250 ye kadar çıkmaktadır.
EVDE DİYET DONDURMA TARİFİ
Malzemeler
✔️1 kase kadar yoğurt
✔️1 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
✔️İsteğe göre vanilya
Limonlu olmasını istiyorsanız;
✔️Bir limon kabuğu rendesi
✔️Yarım limon suyu
✔️İstediğiniz meyve kullanılarak istediğiniz kadar küpler halinde ya da püre halinde dondurmaya ekleyebilirsiniz.
Yapılışı;
Yapılış şekli meyveli olması durumunda meyveler hariç tüm malzemelerin mikser yardımı ile çırpılması gerekir. Üstte yer alan tarifte anlatılan yöntem yani ara sıra çıkarak çırpmanız gerekmektedir.?
Doğal şekilde tatlı ihtiyacınızı karşılamak adına diyet programları üzerinde yiyebileceğiniz diyet dondurmalar sizlere enerji konusunda ek bir külfet yüklememektedir. Bununla beraber diyet uygularken her gün diyet dondurma yemeyi de tavsiye etmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir