Profiterol


Profiterol
Zor değil aşamalı bir tatlı aşamaları dikkatli yapmak gerekiyor.
Önce hamuru yapın. Hamur için yarım paket margarini eritip 1 su bardağı un ve 1 su bardağı suyu ekleyip katılaşana kadar karıştırarak pişirin. Altını kapatıp 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra 3 yumurtayı sırasıyla kırıp karıştırarak hamura yedirin. (1.yumurtayı kırıp yedirin sonra 2.yumurtayı daha sonra 3.yumurtayı…bu şekilde yapmak gerekiyor) . Hamur yumurtalarla iyice karışınca 15 dakika da bu şekilde dinlendirin. Daha sonra yaģlı kağıt serilmiş tepsiye 1er tatlı kaşığı bu harçtan dizin. 180 derecelik fırına atın.
Kremayı ben 15 dakikalık aralarda yaptım soğuk olması gerekiyor.
Krema için;
1 yumurta 2 buçuk bardak süt 1 buçuk çay bardağı şekeri karıştırarak orta ateşte pişirdim altını kapatıp 1 paket vanilya döktüm ve blendırdan geçirdim. Soğuması için ılındıktan sonra dolaba attım. Krema ve hamur hazır olunca bir çay kaşığı yardımı ile kremaları hamurlara doldurdum. (Sıkma torbası da kullanabilirsiniz benim yok ?)
Daha sonra 2 buçuk bardak süt ile 1 paket çikolata sosu ocakta pişirdik üzerine döktüm. Ben bu şekilde süsledim. Siz toz antepfıstığı veya çekilmiş fındık da dökebilirsiniz ??‍♀️ #profiterol #çikolata #pastatarifleri #kek #pankek #kek #kurabiye #kurabiyecanavarı #kek #sunum #yemek #yemektarifleri #like4like #like #instalike #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #yemektarifleri #like4like #like #instalike #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #sunum #yemek #likelike #instagram #instagood #çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir