PATATESLİ, HAVUÇLU TAVUK ÇORBASI TARİFİ


gulun_ellerinden ???
Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar…
Herkese mutlu, huzurlu akşamlar diliyorum…?
.
Ana sayfanızda sürekli görünür olamam için beğenimden geceleyin. ❤Yoruma gül bırakanın ömrü, gül gibi güzel olsun inşallah ?? tarifi aşağıya iğneledim?
.
???????????????
Sadece 2 malzemeli, lezzeti ile damak çatlatan şifalı bir tarif. Tüm aileniz bu lezzete bayılacak. ?Ramazan sofranızın baş tacı olacak nitelikte… ? mutlak NOT edin aklınızda bulunsun.?
.
.
PATATESLİ, HAVUÇLU TAVUK ÇORBASI
Gereken malzeme
1 adet kalçalı tavuk but
1 adet kuru doğan
1 adet havuç
1 adet patates
4 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yemek kaşığı un
Yarım demet maydanoz
Tuz karabiber, pul biber tuz
Tavuğun suyu .
.
.
.
YAPILIŞI: uygun bir tencerede yağ ısıtılır. Rendenmiş soğan kavrulur. Ardından rendenmiş havuç ve patates eklenir. Un ve baharatları eklenir kavrulur. Ardından sıcak tavuk suyu eklenir. Didiklenmiş tavuk eti ve tuzu ilave edilir. 20 dk kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır. İsteğe göre ince kıyılmış maydanoz eklenerek sıcak servis yapılır.
.
Deneyecek olan herkese afiyet şeker olsun???
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#lezzet #sunum#lezzetli #yemek #food #recipe #recipes#salatatarifleri#çorbatarifleri #cahidesultan#mukemmellezzetler#etyemekleri
#sütlümutfak #nefisyemektarifleri #pratikbilgiler #sunumonemlidir #tarif #tarifler #yemektarifleri #sahanelezzetler #pasta #istanbul #ankara #lezzetelçisi #kurabiye #lezzetrium #delicous #tuzlukurabiye #gulun_ellerinden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir