Pancarlı, ıspanaklı Ve Havuçlu ( SEBZELİ ERİŞTE ) Kendi Ellerimle EvPancarlı, ıspanaklı ve havuçlu ( SEBZELİ ERİŞTE ) Kendi ellerimle evimde 2 günde yapıp kuruttuğum mis gibi eriştelerim ?pişmiş görseli için ???Tarifi için ???
.
.
.
?TARİFİ?


?Malzemeler

?1 bağ ıspanak (katı meyve sıkacağında suyunu sıkın)

?4 adet havuç (katı meyve sıkacağında suyunu sıkın)

?2 adet büyük pancar (katı meyve sıkacağında suyunu sıkın)

?HAMURU İÇİN;

– her bir sebze için

?4 adet yumurta

?1 yemek kaşığı silme tuz

?aldığı kadar un (sert hamur elde edin)

?Yapılışı

?Ispanaklı erişte için; elde ettiğiniz ıspanak suyuna 4 adet yumurtayı kırın. Tuzunu ekleyin ve iyice çırpın. Yavaş yavaş kontrollü şekilde un ilave edin. Sert bir hamur elde edin ve dinlenmeye bırakın.

? Pancarlı erişte için; elde ettiğiniz pancar suyuna 4 adet yumurtayı kırın. Tuzunu ekleyin ve iyice çırpın. Yavaş yavaş kontrollü şekilde un ilave edin. Sert bir hamur elde edin ve dinlenmeye bırakın.

? Havuçlu erişte için; elde ettiğiniz havuç suyuna 4 adet yumurtayı kırın. Tuzunu ekleyin ve iyice çırpın. Yavaş yavaş kontrollü şekilde un ilave edin. Sert bir hamur elde edin ve dinlenmeye bırakın.

?dinlendirdiğiniz hamurları eşit derecede bezelere ayırın. Çok fazla un kullanmadan açın daha sonra yufkaları temiz bir yerde kurumaya bırakın (rahat kesilecek kadar kurusun) daha sonra üçer parmak aralıklar ile şeritler halinde kesin, üst üste koyup ince ince erişte şeklinde kesin. Daha sonra temiz bir çarşafın üzerinde kurumaya bırakın. 2 günde kuruyacaktır. Nemli olmayan bir ortamda muhafaza edin.

AFİYET OLSUN ?

#evyapımıerişte #erişteyapımı #elyapımıerişte #erişte #sebzelierişte #doğalerişte #hamurişi #makarnayapımı #sağlıklıürünler #sağlıklıbeslenme #doğalbeslenme #pratikyemekler #pratiktarifler #lezzetlitarifler #lezzetliyemekler #lezzetlisunumlar #nefisyemektarifleri #nefissunumlar #enfes #enfestarifler #türkmutfağı #türkmutfağıtarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir