Mutfakta Farklı Tarifler Peşinde Koşanları Buraya Alalım ? Bu TarifMutfakta farklı tarifler peşinde koşanları buraya alalım ? Bu tarifimizde merdaneyle inceltilen tost ekmekleri, kaşar ve salamla sarılıyor, yumurta ve galeta ununa bulanıp tavada kızartılıyor ? Öyleyse şimdiden afiyetler olsun daha fazla tarif için @yemektarifinefis ? aşçı @yaseminatalar
Malzemeler
Tost ekmeği
Kaşar peyniri
Salam
Bulamak için;
Yumurta
Galeta unu
Kızartmak için;
Sıvı yağ
Hazırlanışı
İlk olarak tost ekmeğini tezgaha alalım ve kenarlarını bıçakla keselim.
Tost ekmeğimizi merdane yardımı ile inceltelim.
Ekmeğin ortasına dilimlenmiş kaşar peyniri ve salam koyarak saralım.
Alüminyum folyodan rulolarımızın boyutundan biraz daha büyük parçalar keselim ve rulolarımızı açılmaması için alüminyum folyoya saralım. Alüminyum folyonun zararlı olduğunu düşünebilirsiniz ancak alüminyum folyo asitli yiyeceklerle temas ettiği zaman çözünmektedir. Bu şekilde sardığımızda bir sorun olmamaktadır.
Sardığımız ruloların şekillerinin sabitlenmesi için yaklaşık yarım saat kadar derin dondurucuda bekletelim.
Süre sonunda ekmeklerimizi dondurucudan alalım ve folyosundan çıkartalım.
İlk olarak çırpılmış yumurtaya daha sonra galeta ununa bulayalım. Bu işlemi çatal ile yaptığınızda elleriniz kirlenmeyecektir.
Ekmeklerimiz bitene kadar bu işleme devam edelim. Burada rulolarınızı kişi sayısına göre arttırabilirsiniz.
Tavada kızdırdığımız sıvı yağımızın içerisine rulolarımızı koyalım ve çevirerek, dikkatli bir şekilde kızartalım. Çok çabuk kızardığı için kontrollü olmalısınız.
Kızaran ekmeklerimizi havlu kağıt serdiğimiz tabağımıza alalım ve soğumadan servis edelim. Afiyet olsun.
.
.
.
#yemektarifi #yemek #yemektarifleri #sunum #tarif #sunumönemlidir #lezzet #tarifler #nefisyemektarifleri #tatlı #pasta #mutfak #kek #pratiktarifler #kurabiye #pratikyemekler #kolaytarifler #food #tatli #istanbul #tatlıtarifleri #çikolata #çikolatalı #ankara #diyet #börek #poğaça #gurme #kiloverme #afiyetolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir