Mevsiminde Tüketemediğim çilekleri Blendardan Geçirip Elde Ettiğim Sos


Mevsiminde tüketemediğim çilekleri blendardan geçirip elde ettiğim sosu buzluğa atmıştım.İyiki de atmışım pratik cheesecakelerime çok yakıştı?.O kadar iyi olduki bu sıcak havalarda içiniz ferahlayacak?Siz çilek sosu yerine istediğiniz herhangi bir meyveyi de kullanabilirsiniz?

?Çilekli Cheesecake?
Alt tabanı için;
?4 hurma
?4 ceviz
?1 y.k yulaf unu
?1 y.k süt
Orta dolgusu için;
?4 yemek kaşığı labne peyniri
?2 yemek kaşığı bal
Çilek sosu için;
?13-14 tane çilek
?1 y.k bal

Yapılışı;
Alt taban için hurmayı ılık suda yarım saat bekletin.Yumuşayan hurmaların çekirdeklerini çıkartıp ,ceviz,süt,yulaf unu ile birlikte mutfak robotundan geçirin.Alt tabanımız hazır.Silikon kek kapsüllerinin içine paylaştırıp yayın.
Kreması için labne ile balı karıştırın ve tekrar kek kapsüllerinin içine paylaştırıp yayın.Çilek püresi yada herhangi bir meyve püresine 1 y.k bal ekleyip üst sosunuzu da hazırlayıp üzerine yayın.Buzlukta en az 2 saat dondurduktan sonra yemeye hazır?

.#yemekneredeyenir #takipmatik_ #beğeniyebeğeni #tagify_app #yemektarifleri #yemekmasası #keşfetteyim #takipkalin #takipplus #yemektarzimiz #takipsilim #begentle #takipe #likeforliketeam #yemekteyiz #begeniyebegeni #keşfetteyiz #yemeksepeti #yemektariflerim #begen #takipedin #begeni #yemekyemek #takipetanindakazan #nefisyemektarifleri #takipetakipbeğeniyebeğeni #beğenikazan #takipedenitakipederim #kesfetteyizz #takipmatik30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir