LAVAŞ TARİFİ


??Herkese merhabalar ✨ Çok geç olmadan sizlerle lavaş tarifimi paylaşmak istedim belki Ramazan için yapmak isteyenler olur. Hem böreklik kullanabilirsiniz hemde ıslatıp ısıtarak tazecik ekmek gibi tüketebilirsiniz çok pratik oluyor.
? Malzemeler;
1,5 su bardağı süt
1,5 su bardağı sıcak su
2 y.k Tuz
3 y.k Zeytinyağı
1,5 kilo kadar un (kıvama göre)
?Bu ölçüden ortalama 30 tane çıkıyor tabi yaptığınız büyüklüğe göre değişir. Yükseğe yakın bir ateşte Yağsız olarak Teflon tavada veya lahmacun makinesinde pişirebilirsiniz. Direk sıcak ve yumuşak olarak veya serip kurutarak tüketebilir siniz. Bu sayede her zaman taze ekmeğiniz hazır oluyor. Ben kuru yufkayı su ile ıslatıp daha sonra ağzı kapalı bir tavada orta ateşte buharda ısıtarak yemeyi tercih ediyorum taze olarak pişirmiş siniz gibi yumuşacık oluyor. Afiyet şifa olsun şimdiden?
.
??Hallo ihr lieben✨ Heute möchte ich mit euch mein Wrap Rezept teilen vielleicht wollen es einige auch mal ausprobieren. İhr könnt es so für Börek benutzen oder auch als Brot essen. İch mache die getrockneten Wraps erstmal gerne nass und dann in einer Pfanne mit Deckel aufwärmen. So wird es wie frischgebacken und ist ziemlich praktisch.
?Zutaten;
1,5 Gläser Milch
1,5 Gläser Warmes Wasser
2 E.l Salz
3 E.l Olivenöl
1,5 Kilo Mehl (je nach Konsistenz)
?Von dieser Menge hat man ungefähr 30 Wraps je nachdem wie groß man sie haben möchte. Jetzt werden die Wraps auf mittlerer bis höhere Stufe ohne Fett in einer beschichteten Pfanne oder in einem Multigrill gebacken. Entweder warm und weich genießen oder austrocknen lassen somit werden sie ziemlich lange haltbar. Dann kann man sie jedesmal Aufwärmen und hat immer frisches Brot da. Kann ich empfehlen einen guten Appetit ?
#lavaş #lavash #lavaşekmeği #lavaştarifi #basicrezept #basittarifler #kolaytarifler #ekmekyapımı #ekmek #ekmektarifi #dürümekmeği #dürümtarifi #wrap #wrapbrot #wraprecipe #wraprezept #rezepte #rezeptefürjedentag #hergune1tarif #hergünebiretkinlik #hergüne1tarif #yemektarifleri #nefisyemektarifleri #ramazan #ramazanhazirliklari #ramazanhazırlığı #ramazanyufkası #kuruyufka #afiyetolsun #gutenappetit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir