Kurabiye Canavarları Yoruma Kurabiye Emojisi ? Bıraksın Bakalım ?? Bu Tarifi Mutlaka Not Edin ??? Amerikan Kurabiyesi (Soft Cookie)


Kurabiye canavarları yoruma kurabiye emojisi ? bıraksın bakalım ?? Bu tarifi mutlaka not edin ??? Amerikan Kurabiyesi (Soft Cookie)
Malzemeler
125 gr yumuşak tereyağ ( margarin de olabilir)
1,5 kahve fincanı esmer şeker
2 yumurta
5,5 kahve fincanı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
4 tepeleme çorba kaşığı damla çikolata
Hazırlanışı Çok yumuşak olan, bu ünlü Amerikan kurabiyesinin en önemli özelliği, hatta olmazsa olmazı yumuşaklığını sağlayan esmer şeker olduğunu belirmeliyim. Bu hatırlamadan sonra tarifini vereyim. Yapımı çok kolay: Ben malzemeleri kendi ölçülerimize uyarladım.
Çikolata hariç tüm malzeme yoğrulur.
En son çikolata katılır. Erimemesi için çok az karıştırılmalıdır.
Elle 5-6 cm çapında yassı şekil verilerek tepsiye dizilir.
Büyüyeceği için aralıkları 2-3 cm olmalı.
160 dereceye ısıtılmış fırında 15 veya 20 dk pişirilir. 20 dk yı aşmamalıdır. Çok yumuşak, lezzetli bir kurabiye olacaktır. Bu ölçüyle 22-24 adet kurabiye oluyor.

#nefisyemektarifleri #nefisgram #nefis #herkesenefisyemek #nefistarifler #sunum #sunumönemlidir #sunumonemlidir #sunumgram #lezzet #lezzetlerim #lezzetligram #sahanelezzetler #instafood #instagood #mutfak #yemek #yemektarifleri #food #yummy #foodie #delicious #foodoftheday #foodpic #foodporn #nomnom #tarifdefteri #tarif #nefisyemektariflerinden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir