Kışın Içinizi ısıtacak Bol Sebzeli Vitaminli #tarhana Tarifi IçinKışın içinizi ısıtacak bol sebzeli vitaminli #tarhana tarifi için ve daha farklı tarifler için ❤️?? @selinden.tarifler ?? takip etmeyi unutmayın ?❤️?????? ??


TARHANA

2 kg domates ?
1,5 kg kapya biber ?
2 kg soğan ?
8-9 baş sarımsak ?
2,5 kg yoğurt
2 bağ maydanoz
2 bağ nane
1 paket tarhana baharatı (aktarlarda bula bilirsiniz )
Pul biber
1 kg biber salçası
1 kg domates salçası
Tuz ?
Toz biber
Un

Hazırlanışı: Yoğurdumuz bir gece önceden dışarda bıralık ekşitiyoruz sonra bütün malzemeyi robattan çekip baharatlarıda ekleyip yoğuruyoruz sert bi hamur elde ediyoruz unun miktarını yazmadım o malzemenin ölçüsünü göre değişir tarhanımızı 13 gün ekşittik ekşidikçe biraz daha un ekleyip yoğurduk ekşiyince güneş gören bir yere serdik 2-3 günde kurudu robattan çekip tekrar serdik tamamen kuruması için siz sürekli kontrol edin ekşime süreri değişe bilir yaşadığınız şehrin sıcaklığını göre ölçülerini kendinize göre azaltıp ve çoğalta bilirsiniz resimli olarak aşamalarını gösterdim denemenizi tasviye ederim çok lezzetli oluyor sayfamı beğenip takip ederseniz sevinirim teşekkür ederimm ??

#tarhana#tarhanaçorbası#tarhanayapımı#tarhanacorbasi#tarhanatarifi#tarhanayapimi#tarhanamız#tarhanazamanı#tarhanacorbasi#tarhanacorbası#kışlıkhazırlıklar#kislikhazirliklar#kışlık#kışhazırlıkları#kışhazırlığı#sunum#sunumönemlidir#nefisyemektarifleri#çorbatarifi#çorbatarifleri#pratikyemekler#pratiktarifler#keşfet#keşfetteyiz#keşfettengelenlertakipetsin#yummy#yummyfood#yumm#hamurişi#bugünnepişirsem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir