Kahvenizin Yanında Severek Tüketebileceğiniz Tadı EF SA


Kahvenizin yanında severek tüketebileceğiniz tadı EF SA NE ? olan, fit bir tarifle geldim. Dün akşam son iki tane kaldığında bitirmeye kıyamayıp bugüne de bıraktım ? Doğaçlama yaparak elde ettiğim bu lezzeti denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum ? Tariften 10 adet top çıkıyor. Ara öğününüzde çekinmeden 3-4 adet yiyebilirsiniz.

HURMA TOPLARI

Malzemeler:
1.5 yk yulaf ezmesi
1/2 çay bardağı badem
10 adet hurma
2 adet kuru kayısı
1 yk kakao
1 tk tarçın
3 yk süt
Hindistan cevizi (dışı için)

Yapılışı:
Hurma ve kuru kayısılarımızı yaklaşık 15-20 dk sıcak suda yumuşamaları için bekletiyoruz. (Burada süreyi siz hurmanızın sertliğine göre belirleyebilirsiniz.) İlk olarak yulaf ezmesi ve bademi rondodan geçiriyoruz. İyice parçalandıktan sonra kalan malzemeleri de ekleyip bir kez daha bızzt ediyoruz. Sonra elimizde orta büyüklükte toplar haline getirdiğimiz hurmalarımızı hindistan cevizine batırıp servis tabağımıza alıyoruz. Arzu ederseniz hemen veya bir saat buzdolabında beklettikten sonra tüketebilirsiniz.
Ben şahsen lezzetine bayıldım. Umarım siz de beğenirsiniz. Şimdiden afiyet olsun. Sevgi ve muhabbetle kalın. ?

#hurmatopları #hurma #sagliklibeslenme #temizbeslenme #diyet #diyetisyen #bursa #nilüfer #diet #dates #healthyfoods #healthyeating #dessert #instagram #vsco #fittatlı #fitness #fit #kiloverme #fittarifler #tatlitarifleri #yemektarifleri #hurmatoplari #kiloalma #diyetteyim #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #enerjitopları #temizgida #temizbeslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir