Ispanakli kömbe Ispanaklı börek


Ispanakli kömbe Ispanaklı börek
???
4 sb un
2 yemek kaşığı zeytinyagi
2 yemek kaşığı yogurt
Su tuz

750 gr ıspanak
3 adet kuru soğan
Zeytinyağ
1 tatlı kaşığı biber salcasi
1 çk karabiber, tuz
Arasını yağlamak için zeytinyağı ve sıvı yağı ?hamur malzemeleri ile orta sertlikte ne çok katı ne de cıvık olacak şekilde hamur yoğrulur dinlenmeye bırakılır.
?ıspanaklar güzelce ayıklanıp yıkanır. Soğanlar ince doğranır tuz ile ovulur acısının çıkması için yıkanıp iyice elimizle bastırılarak suyu süzülür bol bi tepsiye alınır üzerine salça yağ tuz ve baharatı eklenip karıştırılır en son son ispanaklarin suyu süzülüp karıştırılır iç harcimiz hazır hale gelir.
.
Börek hamuru 8 kat olacak şekilde beze yapılır ince ince açılır. Tarif dikdörtgen fırın tepsisine göre verilmiştir. .
??Ilk once tepsi yağlanır üzerine 4 kat yufka konur herbir kat yağlanır. 4.Katta ıspanak harcı konur iyice eşit şekilde yayılır. Üzerine 4 kat yufka arası tekrar yaglanarak eklenir börek istenilen şekil ve büyüklükte kesilir. Üzerine kızarması için bol yağ sürülür 200 derece fırında alt üst kızarana kadar pişirilir. ??? Not: fırından çıkan börek çok sert çıtır olacaktır üzerine çok az su serpilir ve sofra bezi ile dinlenmeye alınır ki sertliği gitsin. .

#börek #kömbe #ıspanaklıbörek #hamurişi #tarifsunum #tarifler #yemektarifleri #börektarifleri #tarifcegram #instamood #instabeauty #instafood #instalike #instaphoto #instacool #hatayyemekleri #dörtyol #adana #ankara #elaçmasıbörek #fittarifler #fitlife #fitmom #fitfoodie #fitstagram #beauty #beatiful #good #color #cookie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir