Hayırlı Ve Bol Güneşli Günler?


Hayırlı ve bol Güneşli günler?
Dün gece Storyde Paylaştığım Açmaların Tarifi çok sorulmuş. .
Açma Tarifi
. 2 Su Bardağı ılık Süt
. 1 Su Bardağı Sıvıyağı
. 4 Yemek Kaşığı Şeker
. 1 Yemek Kaşığı Tuz
. 3 Yumurta sarıları Üzerine Aklar içine
. 1 Adet yaşmaya
. 1 Kg Un
.
.
.
Ilk önce sıvı Mlezemelerı karıştırıyoruz. Maya, şker ve tuzun iyce erinesini sağlıyoruz. Unu yavaş yavaş ekliyoruz, her Unun Markası değşik olsugu icin biraz az yada fazla katmamız gerekebilir. Ele yapışmayan Yumuşak bir Hamur olması gerekiyor. 1 saat ılık ortamda Hamurumuzu dinlendirelim.
Hamurumuz iki kati olduktan sonra 24 eşit Bezeye bölüp her bir Bezeyi uzun Rulolar şekline getiriyoruz. Iki ucunu birleştirip birbirine doluyoruz ve yuvarlak yapip uclarını birleştiriyoruz. En son aşamada uclarini alta dogru bastırıp hafif yuvarlıyalıki pişerken açılmasın. Tüm Bezelere bu Işlemi yapiyoruz ve Tepside 20 dkk Tepsi Mayasının gelmesini bekliyoruz. Yumurta sarılarını sürüp önceden ısıtılmış 180 dereceli Fırında 30 dakika Pişiriyouz. Her Fırının Pişirme saati farkli siz yinede kontrollü pişirin. Üzeri kızarınca cıkartîp dinlendirip afiyetle yiyebiliriz?
.
Afiyet olsun
.
.
.
.
.
.
#açmatarifi #açma ##tarifler #tarif #yemektarifleri #hamurişi #instafood #instablogger #instagram #influencer #instafood #ideen #backideen #backliebe #backen #türkischerezepte #inflorescence #dekorieren #dekoideen #homesweethome

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir