ÇİNEKOP BUĞLAMA??
ÇİNEKOP BUĞLAMA??
MALZEMELER
1 kilo çinekop
300 gr brokoli?
1 yk zeytin yağı
1 yk limon suyu ?
1çk kara biber
1çk pul biber
1 çk tuz ?
TARİF ✏?
Küçük bir kâseye Kara biber, pul biber, tuz, zeytin yağı ve limonu karıştırıp sos yapıyoruz.Çinekopları kafasından ayırıp karın boşluğundaki organları çıkarıp iyice yıkayıp suyunu süzerek bir kaba alalım. yaptığımız sosun yarısını çinekoplara döküp karıştırıp yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye diziyoruz.brokolileri Küçük küçük doğrayıp kalan sosa buluyor ve çinekopların yanına ekliyoruz.250 C fırında 30-35 dakika pişiriyoruz.


KAŞARLI MANTAR??
Kaşar peynir rendesinin üzerine bir fiske kara biber, bir fiske pul biber ve 1 yk zeytin yağı ekleyip karıştırıyoruz.mantarları fırın kabında ters çevirip bir fiske tuz gezdiriyoruz.Kaşar peynirle hazırladığımız karışımla doldurup önceden ısıtılmış fırında 10/15 dakika pişiriyoruz. Salata kabımıza kırmızı lahanayı ince ince doğrayın.üzerine 1 fiske tuz,1yk sırke,1yk zeytin yağı,1yk limon suyu ekleyip karıştırıp çinekop buğlamamızla beraber servis ediyoruz.afiyet olsun.? (Beğenmeyi unutmayın)?

#sagliklibeslenme #diyet  #gurme #sebzeyemekleri #meyvetabağı #yaşamkoçu #zayıflamakistiyorum #fit #yemektarifleri #mutfak8#spor##arnavutköydevlethastanesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir