Çarşıdan Aldınız Bir Tane Eve Geldiniz Bin Tane Olmakla Kalmayıp KahvÇarşıdan aldınız bir tane eve geldiniz bin tane olmakla kalmayıp kahvenizin yanına çikolatalı nar topları oldular. ???


Çikolatalı Nar

✔ 2 adet 80 gr bitter çikolata
✔ 1 adet nar
✔ 2 yemek kaşığı beyaz pul
çikolata
✔ 1 su bardağı kaynar su ( beyaz
çikolatayı eritmek için )

Bitter çikolataları cam bir kasede benmari usulü eritiyoruz burda dikkat edilmesi gereken kasenin içerisine kaynayan su girmemeli. Eriyen çikolataların içine ayıkladığımız nar tanelerini koyup iyice çikolatayla harmanlıyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye bir kaşık yardımıyla koyuyoruz yarım saat buzdolabında bekletiyoruz. Bir bardak kaynar suya küçük bir poşet içerisine aldığımız beyaz pul çikolatalarının erimesini bekliyoruz. Bardak içerisinden çıkarıp kağıt havluyla kurulayıp bir köşesini küçük kesip atıp çikolata toplarının üzerine rastgele sıkıyoruz. Kahvenizde hazırsa servise hazır deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

#çikolata#nar#bitter#beyazpulçikolata#narlıçikolata#yemektarifleri#yemektariflerim#chocolate#tarif#recipeoftheday#recipe#recipes#foodblogger#food#foodstagram#eat#eatingshow#eatclean#kahve#caffe#yemektarifi#esininhobidefteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir