Bugün Pazarda Görünce Otlara Meraklı Biri Olarak Hemen Aldım. Bilenler
Bugün pazarda görünce otlara meraklı biri olarak hemen aldım. Bilenler vardır muhakkak MADIMAK otunu. Her otun ayrı faydası var, madımakta güçlü bir antioksidan ve vücudun kan şekerini dengeliyor. Ayrıca idrar söktürücü özelliğide var. Şimdi gelelim tarife.


MADIMAK OTU YEMEĞİ

Yarım kg Madımak
100 gr pastırma veya kıyma
1 domates ?
1 y.k salça
1 t.k pul biber
2 soğan ?
Yarım ç.b zeytinyağı
1 ç.b siyez bulguru ( normal bulgurda olur)
Tuz
1 lt. sıcak su

Öncelikle madımakları temizleyip birkaç su yıkayalım. Elde kıyabilenler incecik koysun benim gibi kolaya kaçmak isteyenler robottan geçirebilir. Ve büyük bir tencereye koyalım. Ayrı bir tavada zeytinyağında soğanımızı kavuralım. Pastırmayı ince ince kıyalım ve soğana ekleyelim. Domatesleri de küçük küçük doğrayalım ilave edelim. Salçayı da ilave edelim. Ve tuzumuzu ekleyelim. Tavada kavurduğumuz malzemeleri tencereye ekleyelim yaklaşık 5 dakika kadar ağzı kapalı olarak kavuralım. Sıcak suyumuzu bulguru ve pul biberi sırasıyla ilave edelim. Yaklaşık 30 dakika kapağı yarı açık şekilde kısık ateşte pişirelim. Afiyet şifa olsun ?

#menüm #keşfetteyim #fikirolsun #tavukyemekleri #çorba #madimakyemegi #bugünnepişirsem #temizbeslenme #etyemekleri #anayemekler #sağlıklıyemek #sağlıklıyemekyapımı #kahvaltımasası #keşfet #gününmenüsü #lezizsalatalar #etyemekleri #zeytinyağlılar #çorbaçeşitleri #salatalar #anayemekler #akşamyemeği #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #beslenme #yemektarifleri #fitbeslenme #sağlıklıtatlılar #kahvaltısunumları #diyetyemeklerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir