?Bu Sabah Güne YUMURTALI EKMEEEEKKKK ??? Diyerek Uyandım. Be?Bu sabah güne YUMURTALI EKMEEEEKKKK ??? diyerek uyandım. Belki siz de yarın sabaha yapmak isterseniz diye kendi tarifimi paylaşmak istedim. ?


Annem küçükken çok sık yapardı, eski usul yağda kızartılanından. Çok severdim. Ama zaman içerisinde yağda kızartılmış yumurtalı ekmeği biraz ağır bulmaya başladım. Fırına geçiş yaparken olayı biraz daha zenginleştireyim dedim, ortaya bol malzemos bir iş çıktı. ? Çok severek tükettiğimiz bu yumurtalı ekmekleri bakalım siz de sevecek misiniz?

Bol Malzemos Yumurtalı Ekmek

-6 dilim tost ekmeği
-2 kaşık tepeleme tereyağı
-1 domates
-1 kapya biber
-1 yeşil biber
-2 yumurta
-Sucuk
-1 çay bardağı süt
-Tuz, karabiber vs.
-Rende Kaşar Peyniri

Tereyağımızı tavada eriterek işe başlıyoruz. Sonra tüm malzemeleri küçük küçük doğrayarak kabımıza koyuyoruz. Üzerlerine sıvı malzemelerimizi yani yumurta, süt ve tereyağını ekliyoruz. Ekmekleri tepsiye diziyor, ardından karışımı ekmeklerin üzerine eşit biçimde dağıtıyoruz. En üste de rende kaşarımızı ekliyoruz ve fırına veriyoruz. Kaşarlar eridikten sonra ekmeklerimiz mideye girmeye hazır! ?

Tarifle ilgili mini notlar:

??Tereyağı masum değil, olayı biraz daha kızartma tadına çekmek için ? Daha hafif olsun derseniz eklemeyin.

??Süt, yumurta tadını ve kokusunu bastırıp ortamı yumuşatan eleman. Yumurta tadını keskin seviyorsanız süt eklemeyin. Onun yerine bir yumurta daha ekleyebilirsiniz.

??Tost ekmeği benim kişisel tercihim. Tavada yapmam gerektiğinde de tost ekmeğini daha çok seviyorum, bence yumurtalı ekmek olayına çok yakışıyor. Ama bu tarifi evdeki bayat ekmekleri değerlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Siz yumurtalı ekmeğinizi nasıl alırdınız? ??‍?

#bugunnepisirsem #bugünnepişirsem #bugünneyiyeceğiz #tarif #tarifler #tarifsunum #tariflerim #tarifburada #tarifdefteri #tarifgram #videotarif #mutfaksırları #mutfaktasolenvar #mutfakaski #mutfak #kolaytarifler #pratiktarifler #pratikyemekler #pratikyemektarifleri #pratikkahvaltı #pratiklezzetler #yumurtalıekmek #kahvaltılıktarifler #kahvaltiliktarifler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir