Beşamel Soslu Yalancı Karnıyarık Tarifi ?


İyi akşamlar olsun efenim ?
Gününüz nasıl geçti, umarım güzel geçmiştir ?
Benimki biraz yoğundu ☺️ Bugün menümüzde Beşamel Soslu Yalancı Karnıyarık var ☺️☺️☺️ Hemen yapıma geçelim hadi ?

Şimdi öncelikle patlıcan lazım bize patlıcanları pijamalı bir şekilde soyup benimki biraz tontik olduğu için enlemesine yuvarlacık yuvarlacık kestim. Patlıcanları tuzladım, sonra onları arkalı önlü yağda kızarttım ?
Sonra soğanları yemeklik doğrayıp üzerine kıyma ekledim. İçerisine domates salçasını sulandırıp ekledim. Sonra kekik tuz derken üst kısmı da pişmiş oldu.
En son kısım da Beşamel sosumuz.
Tereyağını eritip içerisine iki kaşık un koydum. Sonra unun kokusu çıkana kadar karıştırdım. İçerisine göz kararı süt ekledim ?
Kaynamaya başlayınca tuzunu ve karabiberini ekledim ve sosumuz da hazır ?

Sonra borcama önce kızarttığımız patlıcanları, sonra kıymalı harcımızı, üzerine bi kat beşamel sosumuzu, sonra tekrar kızarttığımız patlıcanları ve en üste Beşamel sosun kalanını, onun üzerine de kaşar rendesini ekledik ??? Kaşarların rengi dönene kadar dooğru fırına ?

Ve yemeğimiz hazır ?

Afiyet olsun hepimize ❤️ Beğenmeyi, yorum yapmayı hatta kaybetmemek için kaydetmeyi unutmayın efenim ??? #besamelsos #kahvaltılıktarifler #kolayyemektarifleri #kolaytatlıtarifleri #lezzetliyemekler #lezzetlitarifler #lezzetlerim #lezzetlisunumlar #patlıcan #yenigelinsunumları #kesfetteyiz #kesşzyem #mutfağım #mutluyuvam #huzurluyuvam #evdekal #karantina #karantinagünlükleri #karantinagünleri #evimdeyim #kaşarpeyniri #happy #mutlu #yemektarifleri #güntarifleri #günmenüsü #öğrenciyemek #aksamyemegi #dinner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir