@aslinin_tarif_defteri Nin Hazır Yufkadan Buzluk Böreği Tarifini Uygul@aslinin_tarif_defteri nin hazır yufkadan buzluk böreği tarifini uyguladım ve dondurucuya koydum, pişirince milföy gibi oluyor, teşekkürler tarif için Aslıcım?.
.
.❣️❣️Pişmiş hali?????? #tavsiyetariflerüçgenbörekpişmiş .
.
. .PEYNİRLİ ÇITIR ÜÇGEN BÖREK
(Buzluk böreği)
♨️Malzemeler:
6 adet yufka, peynir, maydanoz ♨️Sosu için:
1 su bardağından 1 parmak eksik süt ve aynı ölçüde sıvıyağ, 2 yumurta, az tuz.
♨️Yapılışı da gayet pratik: sos malzemelerinin hepsini bir kapta güzelce çırpıyoruz.3 yufkanın aralarına Ve en üstüne bu sostan sürerek üst üste koyuyoruz. Önce karşılıklı iki tarafı da ortaya gelecek şekilde tam uçları deyecek şekilde kapatıyoruz. Daha sonra diğer iki ucunu ortada birleştiriyoruz. Üst kısma peyniri dağıtıp zarf şeklinde kapatıyoruz ve resimdeki gibi kesip , aralarına buzdolabı poşeti koyarak donduruyoruz.
İstediğimiz zaman çıkarıp üzerine yumurta sarısı sürüp 200° fırında kızarana kadar pişiriyoruz. ✔️✔️✔️ daha detaylı tarif isteyenler @aslinin_tarif_defteri adresine bakabilirler.25 mart.2019 tarihli paylaşım?
..
.
.
.
. #börek #buzlukböreği #dondurucuböreği #hazıryufkaböreği #evyapımıbörek #börektarifi #üçgenbörek #peynirlibörek #borek #tavsiyetariflerbörek #börektarifleri #çıtırbörek #börekler #keşfet #foodphotography #foodporn #keşfetteyiz #mutfakaşkı #tarif #tarifsunum #sunum #nefisyemektarifleri #sunumönemlidir #instagram #instafood #food #delicious #tavsiyetariflerüçgenbörekyapılış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir